Άνετη νίκη για τον Αίολο επί της Νίκη Βόλου με 96-73 - Αstakos News - Η ενημέρωση στα καλύτερά της!

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Αstakos News - Η ενημέρωση στα καλύτερά της!

Τα νέα του Αστακού και... όχι μόνο!

01 Δεκεμβρίου 2014

Άνετη νίκη για τον Αίολο επί της Νίκη Βόλου με 96-73

Ένας καταπληκτικός Κακλαμάνος οδήγησε εκ του ασφαλούς την ομάδα του Αίολου στην νίκη με αντίπαλο την Νίκη Βόλου.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πολύ δυνατά το παιχνίδι και προηγήθηκαν με 35-16 στην πρώτη περίοδο αλλά οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν στο δεύτερο δεκάλεπτο και μείωσαν στους επτά με την λήξη του ημιχρόνου 49-32.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες της Νίκης έμειναν από δυνάμεις την ίδια ώρα που ο Κακλαμάνος έβρισκε συμπαράσταση από τον Πανάρα στην Επίθεση και το 71-54 με την συμπλήρωση τριάντα λεπτών παιχνιδιού έδινε σαφές προβάδισμα στην ομάδα του Νίκου Βουρνά.

Το τελευταίο δεκάλεπτο δεν επιφύλαξε εκπλήξεις και ο Αίολος με το 96-73 επέστρεψε στις νίκες μετά την ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής στην Λάρισα.

Ο Κακλαμάνος με 37 και έξι τρίποντα και ο Πανάρας με 19 και πέντε τρίποντα οι πρώτοι σκόρερ για τους γηπεδούχους ενώ από την Νίκη ο Τσώλης σημείωσε 19.

Δεκάλεπτα: Α: 35-16 Β: 49-42 Γ: 71-54 Δ: 96-73

ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ (Βουρνάς): Καραγεώργος, Πανάρας 19 (5), Σταμουλόπουλος, Ψάλτου 12 (2), Σούρλας, Κακλαμάνος 37 (6), Πάππος 11 (1), Χουλιάρας, Καλισώρας 6 (2), Ψωμάς-Λυμπάρης 9, Δουρούκης 2.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Καραΐσκος): Τζίνης 11 (1), Οικονόμου, Καραθανάσης, Μαστοράκης 2, Τσώλης 19 (2), Τοκατλίδης 13 (1), Κέτουλας 2, Τάσσος

πηγή: basket247