Σπουδαία νίκη του Αίολου κόντρα στην Καστοριά με 87-70 - Αstakos News - Η ενημέρωση στα καλύτερά της!

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Αstakos News - Η ενημέρωση στα καλύτερά της!

Τα νέα του Αστακού και... όχι μόνο!

19 Ιανουαρίου 2015

Σπουδαία νίκη του Αίολου κόντρα στην Καστοριά με 87-70

Σπουδαία νίκη πέτυχε ο Αίολος κόντρα στην Καστοριά στο μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής κόντρα στην Καστοριά με 87-70.

Το παιχνίδι μέχρι το πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετά αμφίρροπο και κλειστό (35-32), όμως, στην συνέχεια οι γηπεδούχοι σκοράροντας κατά ριπάς στην επίθεση (35 πόντοι στο τρίτο δεκάλεπτο!) άνοιξαν την ψαλίδα της διαφοράς και έφτασαν στην νίκη που τους εδραιώνει στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ – ΚΑΣΤΟΡΙΑ 87-70

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-15, 35-32, 70-56, 87-70
Διαιτητές: Καραβίτης-Πλιάκας

ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤ. (Βουρνάς): Καραγιώργος, Πανάρας 15 (3), Ψάλτου 5 (1), Θωνιάτης 20, Κακλαμάνος 17 (2), Πάππος 6, Χουλιάρας 4, Καλισώρας 3 (1), Λυμπάρης 17 (1).

ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Σούλιος): Δαραβίγκας 5(1), Λέκκος, Δίτσιος, Γυμνόπουλος 17 (1), Τεπετίδης 5 (1), Καραμήτσος 4, Ντάλης 12 (2), Τασιούδης 2, Αντωνιάδης 10 (2), Σταϊος, Πανταζής 12 (2), Κόκουρας 3.