Εντυπωσιακός στην πρεμιέρα ο Αίολος Αστακού - Νίκησε με 86-60 το Άργος Ορεστικού - Αstakos News - Η ενημέρωση στα καλύτερά της!

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Αstakos News - Η ενημέρωση στα καλύτερά της!

Τα νέα του Αστακού και... όχι μόνο!

05 Οκτωβρίου 2015

Εντυπωσιακός στην πρεμιέρα ο Αίολος Αστακού - Νίκησε με 86-60 το Άργος Ορεστικού

Εμφατικά ξεκίνησε το νέο πρωτάθλημα του Βορρά στη Β’ Εθνική ο Αίολος Αστακού, επιβεβαιώνοντας ότι είναι το μεγάλο φαβορί στην κατηγορία, με το τελικό 86-60 επί του Άργους Ορεστικού.

Οι παίκτες του Μιχάλη Κουταλιανού, είχαν εξαρχής τον έλεγχο της αναμέτρησης, αν και το 37-30 του ημιχρόνου έδινε ελπίδες στους φιλοξενούμενους. Με ένα τρομερό επιμέρους σκορ 26-11, όμως, στην τρίτη περίοδο, ουσιαστικά «καθάρισαν» το ματς και προέβησαν σε θρίαμβο.