Δωρεά έναν καινούριο Ηλεκτρονικό Υπολογιστή και εκτυπωτή, έκανε ο επιχειρηματίας Αποστόλης Πανταζής για τις ανάγκες του αγροτικού ιατρείου και του Τ.Ο.Ε.Β. Χρυσοβίτσας.
Με την κίνηση του αυτή ΕΡΧΕΤΑΙ να καλύψει το κενό της Πολιτείας και της Δημοτικής Αρχής.
Η τελετή παράδοσης και παραλαβής έγινε το Σάββατο το απόγευμα στο αγροτικό Ιατρείο της Χρυσοβίτσας παρουσία του Προέδρου της Τοπικής κοινότητας Σπύρου Δημ. Ζορμπά, του συμβούλου Ευθύμιου Κατσιγιάννη του Προέδρου του Τ.Ο.Ε.Β Γεράσιμου Σάββα και του Αντιπροέδρου του Συλλόγου Χρυσοβιτσάνων "Τα Κόροντα", Κώστα Γεωργούλα.
Ευχαριστούμε θερμά τον Συνδημότη μας Επιχειρηματία Κύριο ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΠΑΝΤΑΖΗ που είχε την ευγενή καλοσύνη να προσφέρει στο ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΙΑΤΡΕΙΟ του χωριού μας ένα ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ με ΕΚΤΥΠΩΤΗ πλήρες εξοπλισμένο που θα χρησιμοποιηθεί για τις ανάγκες του ΑΓΡΟΤΙΚΟΥ ΙΑΤΡΕΙΟΥ ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ , ΤΟΥ ΤΟΕΒ (π.χ Ηλεκτρονική Συνταγογράφηση φαρμάκων κ.λ.π.).
Η ενέργεια αυτή του Κύριου Πανταζή ΕΡΧΕΤΑΙ να καλύψει την πλήρη ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ της Πολιτείας και της Δημοτικής Αρχής για το χωριό μας και να αποδείξει ότι στο Ξηρόμερο υπάρχουν ακόμη και σήμερα άνθρωποι με Κοινωνική Ευαισθησία.
Αποστόλη σε ευχαριστούμε θερμά από καρδιάς.
Με την κίνηση του αυτή ΕΡΧΕΤΑΙ να καλύψει το κενό της Πολιτείας και της Δημοτικής Αρχής.
Η τελετή παράδοσης και παραλαβής έγινε το Σάββατο το απόγευμα στο αγροτικό Ιατρείο της Χρυσοβίτσας παρουσία του Προέδρου της Τοπικής κοινότητας Σπύρου Δημ. Ζορμπά, του συμβούλου Ευθύμιου Κατσιγιάννη του Προέδρου του Τ.Ο.Ε.Β Γεράσιμου Σάββα και του Αντιπροέδρου του Συλλόγου Χρυσοβιτσάνων "Τα Κόροντα", Κώστα Γεωργούλα.
ΤΟ ΤΟΠΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΝΩΝ ΞΗΡΟΜΕΡΟΥ "ΤΑ ΚΟΡΟΝΤΑ" και ΤΟ Τ.Ο.Ε.Β. ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΝ ΘΕΡΜΑ
Ευχαριστούμε θερμά τον Συνδημότη μας Επιχειρηματία Κύριο ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΠΑΝΤΑΖΗ που είχε την ευγενή καλοσύνη να προσφέρει στο ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΙΑΤΡΕΙΟ του χωριού μας ένα ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ με ΕΚΤΥΠΩΤΗ πλήρες εξοπλισμένο που θα χρησιμοποιηθεί για τις ανάγκες του ΑΓΡΟΤΙΚΟΥ ΙΑΤΡΕΙΟΥ ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ , ΤΟΥ ΤΟΕΒ (π.χ Ηλεκτρονική Συνταγογράφηση φαρμάκων κ.λ.π.).
Η ενέργεια αυτή του Κύριου Πανταζή ΕΡΧΕΤΑΙ να καλύψει την πλήρη ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ της Πολιτείας και της Δημοτικής Αρχής για το χωριό μας και να αποδείξει ότι στο Ξηρόμερο υπάρχουν ακόμη και σήμερα άνθρωποι με Κοινωνική Ευαισθησία.
Αποστόλη σε ευχαριστούμε θερμά από καρδιάς.
Θα μπορούσαμε να δούμε τα έγγραφα προς τον Δήμο που έστειλε ο Κοινοτάρχης που να αναλύουν την κατάσταση και να μας πει ποιες ενέργιες γίνανε από τον εκλεγμένο αντιπρόσωπό μας;
ΑπάντησηΔιαγραφήΟ Δήμος εχει την εικόνα που πρέπει και γνωρίζει την κατάσταση στα κοινοτικά καταστήματα και στα αγροτικά ιατρεία και συγκεκριμένα απο την Χρυσοβίτσα πολλά έγγραφα και προτασεις που ποτέ δεν υλοποιήθηκαν ποτέ αλλά και ούτε απαντήθηκαν.
ΑπάντησηΔιαγραφήxreiazetai kai internet
ΑπάντησηΔιαγραφήΟΛΟΙ ΟΙ ΣΥΜΒΑΣΙΟΥΧΟΙ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΑΣΤΑΚΟΥ ΜΕΣΩ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΟΑΕΔ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΗΡΩΤΟΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΗΝΕΣ. ΚΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΕΟ?
ΑπάντησηΔιαγραφή