Αήττητος συνεχίζει ο Αίολος Αστακού. Δείτε φωτογραφίες από τον αγώνα με τον ΣΑΑΚ Ανατόλια - Αstakos News - Η ενημέρωση στα καλύτερά της!

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Αstakos News - Η ενημέρωση στα καλύτερά της!

Τα νέα του Αστακού και... όχι μόνο!

22 Μαρτίου 2016

Αήττητος συνεχίζει ο Αίολος Αστακού. Δείτε φωτογραφίες από τον αγώνα με τον ΣΑΑΚ Ανατόλια

Μια ακόμα μέρα στην δουλειά για τους παίκτες του Αίολου Αστακού που αφού έσπασαν όλα τα ρεκόρ της κατηγορίας συνεχίζουν να τα διευρύνουν.

Νίκη επί του Ανατόλια με 83-62 και 21-0 το ρεκόρ της ομάδας του Μιχάλη Κουταλιανού.

Ο Αίολος είχε καθ όλη την διάρκεια του αγώνα τον έλεγχο του ρυθμού. Από την αρχή με καλή άμυνα και σοβαρότητα στην επίθεση πήρε μια διαφορά δεκαπέντε πόντων στην πρώτη περίοδο (28-13) και πήρε στα αποδυτήρια προηγούμενος με δεκαοκτώ (49-31). Ίδια εικόνα και στο δεύτερο ημίχρονο. Πλουραλισμός στο επιθετικό κομμάτι και συγκέντρωση για σαράντα λεπτά και φυσιολογικά ήρθε το τελικό 83-62.

Από την ομάδα του Αίολου πρώτος σκόρερ ο Κιτσούλης με 21 ενώ από 16 είχαν οι Παππάς και Μπρόζος. Απο το Ανατόλια ο Δοξάκης είχε 12 και ο Γαλανίδης 11.

Δεκάλεπτα: Α:28-13 Β:49-31 Γ:67-46 Δ:83-62

Αίολος Αστακού (Κουταλιανός): Μπρόζος 16(3), Καλισώρας, Μπεκατώρος, Παππάς 16(3), Κατσαρές 4, Θανόπουλος 4, Κακλαμάνος 3, Κιτσούλης 21(1), Καλαντζής, Χαρισμίδης 8, Λυμπάρης 11, Μακρής

Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Γκάτζιας 10, Δοξάκης 12(2), Τσιόπης 4, Γαλανίδης 11(3), Τριανταφυλλίδης, Θεοδωρίδης 10, Καραμανώλης 2, Βρεττάς 2, Σιώμος 5, Βεργίνης 6

Κείμενο: Basket247 / Φωτογραφίες: Make Art