Μεγάλη νίκη για τον Αίολο! - Αstakos News - Η ενημέρωση στα καλύτερά της!

Αstakos News - Η ενημέρωση στα καλύτερά της!

Τα νέα του Αστακού και... όχι μόνο!

23 Οκτωβρίου 2016

Μεγάλη νίκη για τον Αίολο!

Μεγάλη νίκη με ηρωα τον Τάσο Χαρισμίδη πέτυχε ο Αίολος Αστακού που επιβλήθηκε του Αμύντα με 71-69.

Οι γηπεδούχοι που αγωνίστηκαν χωρίς τον Κατσαρέ και τον Γκιζόγιαννη προηγήθηκαν με 39-29 στο ημίχρονο αλλά η μεγάλη ευστοχία των παικτών του Αμύνα στο τρίτο δεκάλεπτο έφερε τούμπα την κατάσταση και οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 46-50.

Ο Γκάτζιας είχε την ευκαιρία να βάλει μπροστά την ομάδα του από τη γραμμή των βολών, αλλά αστόχησε στη δεύτερη βολή. Εκεί ήταν ο Χαρισμίδης, ο οποίος πήρε το ριμπάουντ και ευστόχησε για το 71-69. Στην επαναφορά, ο Αμύντας δεν πρόλαβε να εκδηλώσει επίθεση και ο Αίολος πανηγύρισε την νίκη.