Μια ανάσα από την μεγαλύτερη νίκη της ιστορίας του έφτασε ο Αίολος χάνοντας στις λεπτομέρειες από τον Πανιώνιο - Δείτε το βίντεο του αγώνα - Αstakos News - Η ενημέρωση στα καλύτερά της!

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Αstakos News - Η ενημέρωση στα καλύτερά της!

Τα νέα του Αστακού και... όχι μόνο!

04 Δεκεμβρίου 2016

Μια ανάσα από την μεγαλύτερη νίκη έως τώρα της ιστορίας του έφτασε ο Αίολος Αστακού που έχασε στις λεπτομέρειες από τον Πανιώνιο με 77-78.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 15-20 στο πρώτο δεκάλεπτο αλλά η ομάδα του Μιχάλη Κουταλιανού γρήγορα πήρε τα ηνία του αγώνα και έχοντας σε καλή μέρα στην επίθεση του Κακλαμάνο και Χαρισμίδη προηγήθηκε με 43-41 στο ημίχρονο και 66-57 με την συμπλήρωση τριάντα λεπτών παιχνιδιού.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Πανιώνιος αντέδρασε και κατάφερε να ανατρέψει το -9. Φτάνουμε στο 77-77 και ο Πανιώνιος κερδίζει βολές με τον Σακελλαρίου. Ευστοχεί στην μία για το 77-78. Το άουτ μετά από το time out δεν εξελίσσεται όπως θα ήθελαν οι γηπεδούχοι και η νίκη πάει στον Πανιώνιο με 77-78.

Από την ομάδα του Νίκου Οικονόμου ο Μπάρλος σημείωσε 20 πόντους ενώ ο Πελεκάνος είχε 15 και ο Καρύδας 12. Από τον Αίολο ο Κακλαμάνος σημείωσε 21 και ο Χαρισμίδης 16.

Δεκάλεπτα: 15-20, 43-41, 66-57, 77-78
Διαιτητές: Διαμαντής-Μπούσιας-Δημόπουλος

Αίολος (Κουταλιανός): Μπρόζος 6, Θεοδωράκος 3 (1), Κουμπούρας 8, Παπαδιονυσίου 4, Κατσαρές, Κακλαμάνος 21 (3), Κιτσούλης 8 (2), Χαρισμίδης 16, Λυμπάρης 6 (1), Γκιζογιάννης 5.

Πανιώνιος (Οικονόμου): Μπάρλος 20 (2), Νοέας 15 (2), Πελεκάνος 15 (1), Σακελλαρίου 6 (1), Καρύδας 12 (2), Μίχαλος, Μπιλής 3, Ματαλών 4, Μελισσαράτος 2, Δημητριάδης.