Κατασβήστηκε άλλη μία φωτιά σήμερα στην Δ.Ε. Αστακού, στην τοποθεσία με τα ακτινίδια, πλησίον της γέφυρας ‘’Καντήλια’’
Παρόν άμεσα στην φωτιά η Πυροσβεστική Υπηρεσία Μεσολογγίου, η οποία είναι σε επιφυλακή σε κοντινό σημείο, λόγω της πρόσφατης γειτονικής φωτιάς στις Βελαώρες. Επίσης παρόν και η πολιτική προστασία του Δήμου Ξηρομέρου με τον δικό της εξοπλισμό και τους δικούς της εποχιακούς εργαζόμενους. Η φωτιά κατασβήστηκε άμεσα.
Εφιστούμε ξανά προσοχή σε όλους τους πολίτες.
Δεν ξεχνάμε ότι βρισκόμαστε σε αντιπυρική περίοδο και δεν ανάβουμε φωτιά για κανένα λόγο.
Ζητάμε από τους πολίτες να ενημερώνουν άμεσα την Πυροσβεστική Υπηρεσία και τον Δήμο Ξηρομέρου, όταν αντιλαμβάνονται ότι σε κάποιο σημείο έχει πιάσει φωτιά.
Προανάκριση για τα αίτια της φωτιάς, διενεργεί η Πυροσβεστική Υπηρεσία Μεσολογγίου.
ΕΚ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΞΗΡΟΜΕΡΟΥ
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου
Όλα τα σχόλια θα εμφανίζονται μετά την έγκρισή τους από τους διαχειριστές του Astakos-News. Υβριστικά σχόλια ή σχόλια που δεν έχουν σχέση με το παραπάνω άρθρο, δεν θα δημοσιεύονται. Τα σχόλια και τα κείμενα των αναγνωστών εκφράζουν τους ίδιους και δεν υιοθετούνται κατ' ανάγκη από την παρούσα ιστοσελίδα.