Στα πλαίσια υλοποίησης της ΣΒΑΑ, κρίνεται απαραίτητη η διαβούλευση με τους φορείς και τους πολίτες της Χωρικής Ενότητας των δύο Δήμων, καθώς ως διαδικασία αποτελεί ουσιαστική παράμετρο για την εκπόνηση και την υλοποίηση μια επιτυχημένης στρατηγικής Βιώσιμης Αστικής Ανάπτυξης (ΣΒΑΑ).
Για να «ακουστεί» η φωνή όλων, λειτουργεί από σήμερα ειδικό site ενημέρωσης και διαβούλευσης της ΣΒΑΑ των Δήμων Ι. Π. Μεσολογγίου και Ξηρομέρου όπου υπάρχει ενσωματωμένο και το ερωτηματολόγιο.
Η συμμετοχή όλων αποτελεί προϋπόθεση για την επιτυχία της νέας Στρατηγικής.
Με εκτίμηση
Ο Δήμαρχος Ξηρομέρου
ΙΩΑΝΝΗΣ ΛΕΩΝ. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΑΚΗΣ
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου
Όλα τα σχόλια θα εμφανίζονται μετά την έγκρισή τους από τους διαχειριστές του Astakos-News. Υβριστικά σχόλια ή σχόλια που δεν έχουν σχέση με το παραπάνω άρθρο, δεν θα δημοσιεύονται. Τα σχόλια και τα κείμενα των αναγνωστών εκφράζουν τους ίδιους και δεν υιοθετούνται κατ' ανάγκη από την παρούσα ιστοσελίδα.