Με την ευκαιρία εκκίνησης των φετινών πανελληνίων εξετάσεων, ο Περιφερειάρχης Δυτικής Ελλάδας, Νεκτάριος Φαρμάκης, αναφέρει τα εξής:
«Τα παιδιά που μετέχουν στις πανελλήνιες εξετάσεις, αναμετρήθηκαν με την κούραση και το άγχος τους, ξεπέρασαν τα υψηλά μαθησιακά εμπόδια των εποχών της πανδημίας και στάθηκαν προσηλωμένα στον στόχο τους, σε έναν κόσμο που μεταβάλλεται γρήγορα και δημιουργεί ισχυρούς προβληματισμούς για το μέλλον.
Αυτά τα παιδιά είναι ήδη νικητές!
Σε αυτά τα παιδιά δεν αξίζουν μόνο ευχές, αλλά το μεγάλο εύγε όλων μας, ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα που θα πετύχουν σε έναν μόνο από τους πολλούς "σταθμούς" της ζωής τους.
Ας δώσουν όμως τον αγώνα τους με πείσμα και πάθος.
Είμαστε δίπλα τους. Τους εμπιστευόμαστε. Τους αγαπάμε.
Γιατί είναι το πιο ελπιδοφόρο μέλλον μας.
Από καρδιάς, καλή επιτυχία σε όλες και όλους!».
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου
Όλα τα σχόλια θα εμφανίζονται μετά την έγκρισή τους από τους διαχειριστές του Astakos-News. Υβριστικά σχόλια ή σχόλια που δεν έχουν σχέση με το παραπάνω άρθρο, δεν θα δημοσιεύονται. Τα σχόλια και τα κείμενα των αναγνωστών εκφράζουν τους ίδιους και δεν υιοθετούνται κατ' ανάγκη από την παρούσα ιστοσελίδα.